12/2022

Jdeme do finále!

Prosinec 2022

pro-predplatitele-2022-10-header-image

Vážené pivařky a Vážení pivaři, tímto vás vítáme u našeho posledního pivního vydání pro rok 2022. Nejprve bychom chtěli poděkovat všem, kteří se rozhodli absolvovat tuto dobrodružnou cestu za poznáním pivního světa s námi, ať už to bylo na měsíc, na tři, na půl roku či na celý rok. Moc si toho vážíme a tímto vám z celého srdce děkujeme! Říká se, že i cesta je cíl, a v tomto případě to platí dvojnásob. Cesta to však nebyla trnitá, nýbrž chmelem dlážděná a věříme, že jste si ji užili stejně tak jako my.

Ti z vás, kteří s námi drželi basu po celý rok, obohatili své chuťové pohárky celkem o 144 různých řemeslných piv. A protože piva na stromech nerostou (dalo by se říct bohužel), o jejich uvaření se postaralo 72 minipivovarů ze všech možných i nemožných koutů České republiky. I těm patří veliké díky, bez nich by žádná cesta nemohla vůbec započít. Společně s námi jste ochutnávali ležáky, svrchňáky, piva hořká, sladká, nakouřená i kyselá, tmavá, světlá a dokonce i zelená. Zkrátka, o pivo nebyla nouze.

Všechna tato piva pro vás doručujeme již šestým rokem a jsme nesmírně rádi za každého z vás, kdo se během té doby přidal do našeho pomyslného pivního klubu, byť třeba jen na jediný měsíc. Ještě jednou vám tímto ze srdce děkujeme!

Užijte si tento box, jako by byl váš poslední!

Krásné, pohodové a řádně nachmelené Vánoce vám přeje celý náš tým Pivo Jinak.

Nezmeškejte žádné novinky či slevy!

Obsah balení: Falkenštejn Duck&Dog Rodinný pivovar Vik Pecký pivovar Cobolis Sibeeria
falkenstejn

Falkenštejn

Krásná lípa / Ústecký kraj

Pivovar byl znovu otevřen v srpnu roku 2013, čímž byla po mnoha desítkách let obnovena tradice vaření piva ve městě Krásná Lípa. V roce 2017 byl pivovar rozšířen o "Bílý dům", kde také vznikl pivovarský penzion s restaurací. Portfolio pivovaru tvoří piva spodně kvašená i piva svrchně kvašená. Na své si tak přijde každý milovník piva. Slogan pivovaru zní “Vaříme dobré pivo, tečka”. A s tím my tedy rozhodně souhlasíme, tečka.

duck-dog

Duck&Dog

Rajhrad / Jihomoravský kraj

První myšlenka na založení pivovaru padla na jaře roku 2015 a potom už to šlo ráz na ráz. V červnu byl nalezen prostor a v prosinci se vařila první várka. A proč zrovna název Duck&Dog? Představuje příběh opravdového přátelství, kdy kachna pomáhá pejskovi dostat se přes vodu. Poselství této “bajky” odkazuje na fakt, že často právě u piva vznikají ta nejpevnější přátelství bez ohledu na rasu, věk, pohlaví nebo zvířecí druh.

vik

Rodinný pivovar Vik

Praha - Hostivař / Praha

Za zrodem seversky inspirovaného pivovaru Vik stojí manželé Vikovi, sládek Jakub a sládková Natálie. Pojem Vik pochází z islandštiny a znamená záliv. Severská kultura je známá pro svou čistotu a jednoduchost, kterou manželé Vikovi promítli jak do jemné grafiky, tak i do receptur jednotlivých piv. Pivovar pořádá pravidelné prohlídky, v rámci kterých si můžete vychutnat pivo přímo z tanku a přitom se ještě dozvědět, jak se vyrábí. Takže, pokud jste plánovali dobrodružnou cestu na Island, zastavte se v pražské Hostivaři a nechte se osvěžit místním severským pivním zálivem.

pecky-pivovar

Pecký pivovar

Pec pod Sněžkou / Královéhradecký kraj

Pecký pivovar je zatím jediný pivovar v Peci pod Sněžkou. Vaří tradičními postupy s kvalitními českými ingrediencemi a z pramenité horské vody. Všechna piva nesou označení Pivo Sněžka, čímž vzdávají hold této majestátní hoře. Pivovar je také součástí hotelového resortu s wellness & spa. V případě, že byste si chtěli pecké pivo vychutnat ještě o stupeň více, využít můžete zdejší pivní lázně. K tomu všemu si přidejte krásnou krkonošskou přírodu s národním parkem a získáte ideální místo kam vyrazit za aktivním odpočinkem.

cobolis

Cobolis

Praha - Ládví / Praha

Pivovar Cobolis vznikl v Kulturním domě Ládví na přelomu let 2017 a 2018. Jako sládek zde působí usměvavý chlap jako hora, Pavel Palouš, který patří mezi špičku českých sládků a jehož piva nasbírala řadu ocenění. Součástí pivovaru je také moderní restaurace v industriálním stylu, kde můžete místní piva ochutnat přímo z čepu. A aby toho nebylo málo, najdete zde i příjemnou kavárnu, která slouží zároveň jako pekárna. Nezapomeňte si tak ke kávě nechat přibalit i jejich famózní domácí Cobolis chléb.

sibeeria

Sibeeria

Praha - Vysočany / Praha

Pražský pivovar Sibeeria začínal svou tvorbu jako létající v roce 2014. Postupem času rostla obliba jejich piva natolik, že přišla možnost přesunout se do svého vlastního pivovaru, který byl postaven v historické průmyslové oblasti ČKD ve Vysočanech. Pivo zde vaří od roku 2020. Úzce spojený je s turisty velmi oblíbeným pivním barem na Vinohradech s názvem Beergeek. Pokud budete mít cestu Prahou, rozhodně doporučujeme tento podnik navštívit. Co se tvorby týče, nebojí se o neustálé prekračování hranic toho, čím vším může pivo být. Příkladem jsou kombinace borůvek, mexické vanilky a javorového sirupu či malin, divokých kvasnic a zrání v dubovém sudu po whisky. Někomu se to může zdát příliš, o fanoušky těchto piv však není nouze.

Zpět do obchodu